restauracja włoska Bianca Kraków

Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu opcji, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów i spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoskie dania to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne dania włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. bianca restauracja kraków Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, piada i szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *