Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite i wielokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o nowe smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

W największym stopniu szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, czasami egzotycznych potraw.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *